Jakie firany wybrać do nowoczesnego mieszkania?

Coraz więcej współczesnych mieszkań staje się przytulna, jasna, otwarta. Dużą wagę przykłada się do okien, gdy można z nich czerpać naturalne światło, pomieszczenia stają się bardziej komfortowe. Nie warto ich zasłaniać w trakcie dnia ciężkimi zasłonami, roletami czy żaluzjami, warto natomiast zainwestować r krótkie, gustowne firany stworzone z lekkich, przewiewnych materiałów. Ich wybór nierzadko uwarunkowany jest od stylu wnętrzarskiego, od pomieszczenia mieszkalnego. Najczęściej inne osłony okienne przydadzą się do salonu, inne zostaną zawieszone w kuchni czy w sypialni.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę w czasie kupowania firanek do mieszkania?

Przed sprowadzeniem firanek do domu konieczny jest zakup odpowiednich karniszy i mocowań. Bez ich obecności nie byłoby mowy o zawieszaniu w pomieszczeniach mieszkalnych takich tradycyjnych osłon okiennych, jak firany czy zasłony. Mocowania mogą być różne, wieszanie jest możliwe, dzięki obecności na przykład taśmy marszczącej, kółek, szelek. Należy pamiętać, że firana z taśmą marszczącą do tego, żeby mogła być umieszczona na karniszu potrzebuje jeszcze do tego odpowiedniej ilości żabek. Pozostałe elementy szelki i kółka nie wymagają tych dodatkowych części wyposażenia. Kwestią, nad którą trzeba się zastanowić jest także ilość i rodzaj karniszy. Niegdyś jedynym rodzajem dostępnym w sklepie był ten podwójny, dziś dostępny jest także karnisz pojedynczy, przygotowany tylko na firankę. Osłony okienne trzeba dopasować też do rodzaju i wielkości okna.

Jakie firany są dostępne w sklepach?

Okna w mieszkaniu bywają różne, gdy wybiera się firany do takich pomieszczeń mieszkalnych, koniecznie należy wykorzystać wszystkie opcje w dostępne na rynku opcje. W sprzedaży można otrzymać już nie tylko wyroby gotowe, o standardowej długości i wielkości, często znacznie lepszym wyborem mogą być artykuły stworzone na wymiar lub uszykowane na metry. Brane są one pod uwagę z reguły przez te osoby, które muszą kupić osłony okienne do okien bardzo dużych czy niezwykle małych. Asortyment sklepu specjalistycznego z firanami jest różnorodny, klienci mogą dostać tutaj nie tylko tak popularne białe firanki bez wzoru. Motyw widoczny na osłonach okiennych to różnorodność, dostępne są na przykład wzory kwiatowe, roślinne, geometryczne. Jego prawidłowy dobór pozwoli na zapewnienie sobie lepszej aranżacji w pomieszczeniach mieszkalnych. Wzór na firance może być ledwie dostrzegalny lub bardzo widoczny, nierzadko sugeruje też przeznaczenie danego pokoju.